HIZLI ERİŞİM

Puan Hesaplamaları

Puan Hesaplamaları

Karşıt Renk
e-YDS 2020/10 İNGİLİZCE SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

2020-ELEKTRONİK YABANCI DİL SINAVI (e-YDS 2020/10) İNGİLİZCE SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS), 4 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 347. maddesinin 2. fıkrasının (a) bendinin ve 6114 sayılı Kanun'un 7. maddesinin 3. fıkrasının verdiği yetki ile bilgisayar üzerinde (elektronik sınav) ÖSYM tarafından yapılmaktadır.

Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) yalnızca Ankara, İstanbul ve İzmir'de bulunan ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (e-Sınav Merkezi) yapılır. Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) saat 13.45'te başlar, cevaplama süresi 180 dakika (3 saat) ve  çoktan seçmeli 80 sorudan oluşur. Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) soru sayısı, sınav süresi, puanlama, içerik, soru türü, kapsam ve geçerlilik olarak YDS ile tamamen aynıdır ancak uygulanış şekli olarak (teknik) farklılıklar içerir. YDS'ye giren adaylara sağlanan tüm haklar Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) için de geçerlidi ve acil bir YDS puanına ihtiyacı olanlar adaylar için Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) oldukça avantajlıdır.

Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2020/10) İngilizce sınavı 29 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirildi ve sınavın değerlendirme işlemleri tamamlandı.

Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2020/10) İngilizce sınavı sonuçları 29 Ağustos 2020 tarihinde saat 18.35'te ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklandı ve  soru kitapçığının yüzde onu adayların erişimine açıldı.

Adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.