HIZLI ERİŞİM

Puan Hesaplamaları

Puan Hesaplamaları

Karşıt Renk
(KPSS) SAĞLIK BAKANLIĞI KADRO ATAMASI

KAMU PERSONELİ SEÇME VE YERLEŞTİRME SINAVI (KPSS) SAĞLIK BAKANLIĞI KADRO ATAMASI

KPSS-2020/11 Tercih Kılavuzu gereği Sağlık Bakanlığının bazı kadrolarına, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

KPSS-2020/11 Tercih Kılavuzu, ilgili mevzuat uyarınca atama izni alınmış olan kadroları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsar.

KPSS-2020/11 Tercihi için adayların kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için 22 Temmuz 2018,  7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018- KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılır. İlgili Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamaz. Adaylar, tercihlerini 10-16 Eylül 2020 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM'ye gönderebilecektir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 16 Eylül 2020 günü saat 23.59'da sona erer.  Sağlık Bakanlığının atama yapacağı boş kadroları içeren tablolar ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS-2020/11 Tercih Kılavuzu'nda yer alır.  KPSS-2020/11 Tercih Kılavuzu; ortaöğretim mezunlarının, ön lisans mezunlarının, lisans mezunlarının tercih edebilecekleri kadroları tablolar halinde  belirtir. Tercihler yapılırken adaya uygun olan kadroların bulunduğu tablolardaki "Aranan Nitelik Kodları" sütununda yer alan nitelik kodlarının adaylar tarafından dikkatle incelenmesi son derece önemlidir.

2020/11 Tercih Kılavuzu gereği adayın tercih hakkı 30'dur. Tercih süresi bitene kadar, sisteme işlenen tercihlerde değişiklik yapılabilir. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerli olur. Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile yerleştirme ücretini (20,00 TL) yatırmalıdır. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 17 Eylül 2020 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 17 Eylül 2020 tarihinde saat 23.59'da sona erer.  Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılır, sistemden silinir, bu tercihler yerleştirme işlemine dahil edilmez. ÖSYM Yönetim Kurulunun 14.01.2019 tarihli kararı gereği, şehit eşi, şehit çocuğu, gazi, gazi eşi ile gazi çocuklarından yerleştirme ücreti alınmaz. Bu kapsamda olan adayların, Şehit/Gazi Yakınlık Bilgilerini Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) sorgulatarak ÖSYM sistemine işletmiş olmaları gerekmektedir. Şehit/Gazi Yakınlık Bilgilerini ÖSYM sistemine işletmek isteyen adaylar; T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yapıp PROFİLİM kısmında yer alan "Sehit/Gazi Yakınlık Bilgilerim" sayfasında bulunan "Sehit/Gazi Yakınlık Bilgilerimi Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan Güncelle" butonuna basarak, bu bilgilerinin ÖSYM sistemine girişini sağlayabilir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde uyruğundan biri "T.C.", "KKTC" ve/veya "2527 Sayılı Kanun Kapsamında Bulunanlar" olarak kayıtlı olan adaylar, KPSS'de tercih yapabilirler.  ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde uyruk bilgisi "Yabancı Uyruklular" ve/veya "Mavi Kartlı" olarak kayıtlı olan adaylar, KPSS'de tercih yapamazlar.