Mili Eğitim Bakanı Özer Köy okullarına ilişkin beklenen müjdeyi verdi.

Mili Eğitim Bakanı Özer Köy okullarına ilişkin beklenen müjdeyi verdi.

Türkiye'deki köy okullarına ilişkin girişimlerini başlatacak olduğunu ve 3 ay içerisinde de açılacağının altını çizdi. Türkiye'de hane sayısının ise 10'un altında olmadığı köy okullarında açılışın gerçekleşecek olduğunun da haberini verdi.

Eğitimde Gidilen Adımlara Dair Açıklamalara Yer Verdi!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimle ilgili açıklamalara yer verilmeye devam edildi. Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim dünyasında hiçbir şekilde ayrım gözetmeksizin ilerleme süreçlerinin ötüm hızıyla yapılmış olduğunun altını çizdi. Hemen herkesin eşit şartlarda eğitime tabi tutulduğunu, eğitimin de antidemokratik engellerin ortadan kaldırılma konusunda etkili olduğunun altını çizdi.

            Tüm Köy Okulları Açılacak!

Bakan Özer, tüm köy okullarının açılacak olduğunun altını çizdi. Böylelikle köylerde okul süreçleri eksiksiz bir şekilde devam edilmiş olacak. Köylerde eğitimlerini sürdürecek olanlar için iyileştirici çalışmalar hız kesmeden yapılmaya devam edilecek. Böylelikle köy okullarındaki öğrencilerde eğitimden uzak kalmayarak süreçlerini sorunsuz şekilde devam ettirmeleri mümkün kılınacak.

Bakan Özer sözlerine ek olarak son 19 yılda da derslik sayısının 300 binden 900 bin rakamlarına çıkarılmış olduğunu söyledi. 1,2 milyona daha çıkarılma hedeflerinin olduğunu altını çizerken, eğitime dair olumlu gelişmelerin hız kesmeden sürdürülmeye devam edilecek olduğunu söyledi. Köy okulların yanı sıra eğitimde pek çok konuda destek gelecek.

Okul Öncesi Öğretmenlerine Müjde! Dün Gece Resmi Gazetede Yayınladı.

10 Ocak 2022 tarihli resmi gazetede bu branş öğretmenlerini ilgilendiren müjde yayınladı.

Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazetede yayımlandı. Okul Öncesi Öğretmenleri de Destek Eğitim Açabilecek ve Ek Ders AlabilecekOkul öncesi öğretmenleri isteğe bağlı olarak görev aldıkları destek eğitim odalarında ücret alabilecekler.

'Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararın 9'uncu maddesinin birinci fıkrasının a bendinin 1 numaralı alt bendinde yer alan "sınıf öğretmenlerine" ibaresinden sonra gelmek üzere "ve Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında okul öncesi öğrencilerine destek eğitim odasında verilecek eğitimle sınırlı olmak üzere okul öncesi öğretmenlerine, okul öncesi eğitim" ibaresi eklenmiştir.