KPSS sonuçlarının açıklamasından ardından 03 - 08 Kasım 2021 tarihleri arasında tercihleri yapılan KPSS-2021/9 Ticaret Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmasının ardından; Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 17 Kasım 2021 itibariyle ÖSYM'nin 

https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilecekleri ÖSYM tarafından durusu yapıldı.

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyeceği ve sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini yerleştirildiği kurumdan öğrenecekleri yerleşen adayların dikkat gereken önemli hususlardandır .

ÖSYM tarafından yerleştirilen adayların atama işlemleri ilgili kurum tarafından yapılacaktır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların ilgili kurum tarafından atamaları yapılmayacağı da bilinmesi gerekir.